Boldogság? Egészség és siker! Talán „csak” ennyi kell hozzá.

Ha az ember egészséges, és sikeres – vagyis kellő mennyiségű pénze van -, akkor minden feltétel adott ahhoz, hogy boldog életet teremtsen magának. De hogyan lehet elég pénze?

Gazdaság

Világgazdaság, nemzetgazdaság, globalizáció, privatizáció, jegybanki alapkamat, nemzeti jövedelem, körbe-tartozás, stb., stb. Csupa olyan kifejezések, amiket az átlagember szinte naponta hall, de nem igen tud mit kezdeni vele. Némelyiknek még a pontos jelentését sem ismeri, legfeljebb sejti, hogy annak valamilyen változása neki jót, vagy rosszat jelent. Ráadásul itt ez a gazdasági válság is! Minden hozzáértő állítja, hogy válság van, de senki sem tudja, hogy mekkora, és meddig fog tartani. Sokszor úgy érezzük, hogy rohanó és bonyolult világunkban teljesen tehetetlenek vagyunk, és örülhetünk, ha az események sodrásában nem romlik látványosan a helyzetünk. És ez sajnos így is van…, ha hagyjuk sodortatni magunkat, és nem teszünk a saját érdekünkben hathatós intézkedéseket.

Milyen is lehet az átlagember helyzete? Alapvetően két féle. Az ember lehet alkalmazott, vagy vállalkozó. Nézzük meg, hogy ezek mit jelentenek!


Alkalmazotti élet:mokuskerek.gif

Naponta bejár a munkahelyére, elvégzi a napi rutinmunkákat, végrehajtja a főnök utasításait akár egyetért vele, akár nem. Mindemellett elviseli a munkahelyi pletykákat, furkálódásokat, rosszabb esetben a főnök packázásait, stb. Cserébe megkapja a havi fizetését, amelynek emelése nem ritkán csak jóindulatból történik meg, és nagy ritkán egy kis jutalmat, ha egyáltalán van ilyen a cégnél.

Mi az, ami biztos? Ha valamilyen módon nem lép előre a beosztásában, a fizetése szerencsés esetben is szinte csak az infláció mértékében emelkedik.

És hogyan léphet előre? Vajon mekkora esélyed van arra kedves olvasó, hogy ha a főnököd előre lép, vagy nyugdíjba megy, akkor te lépsz a helyére?

Tanulság: az alkalmazottak túlnyomó többsége dolgozhat akármennyit, előbbre jutnia évtizedek alatt is csak minimális mértékben fog sikerülni – szerencsés esetben!


Vállalkozói élet:

mokuskerek.gifA legtöbb vállalkozó szintén naponta bejár a munkahelyére (pontosabban a munkavégzése helyére), de néha még hét végén is ezt teszi, mert „hajtani kell, ha haladni akar”. Lehet, hogy neki is van napi rutinmunkája, de ezen felül folyamatosan figyelnie kell a piaci lehetőségekre, új rendeléseket szerezni, a munkavégzés körülményeit biztosítani, kapcsolatot tartani könyvelővel, jogásszal, ügyeket intézni a különböző hatóságoknál, hivataloknál, stb. Ha alkalmazottja is van, hatványozódnak a gondok.

Mi az, ami biztos? Előre lépésének, fejlődésének a kulcsa a saját kezében van, hiszen ő az, aki irányítja a vállalkozása tevékenységét.

És hogyan léphet előre? Csak úgy, ha folyamatosan fejleszti vállalkozását. Ezáltal előbb-utóbb nem egyedül lesz, hanem lesz egy alkalmazottja, majd kettő, majd több. Aztán az irányítási feladatokat is meg kell osztania egy vagy több emberrel.

Tanulság (a mai magyar viszonyok között): az egy, vagy néhány személyes kisvállalkozástól, eljutni egy komolyabb vállalkozás tulajdonosi szintjéig olyan nehéz út, amit a legtöbben meg sem kísérelnek, akik belevágnak, azok többségének nem sikerül. Márpedig kisvállalkozói szinten megmaradni nem sokkal különb életforma, mint alkalmazottnak lenni.

Ez utóbbi állításon persze lehet vitatkozni, de lássuk be: mindkettőnek van a másikkal szemben előnye is, hátránya is.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 1
Heti: 4
Havi: 32
Össz.: 9 460

Látogatottság növelés
Oldal: Gazdaság
Boldogság? Egészség és siker! Talán „csak” ennyi kell hozzá. - © 2008 - 2024 - boldogulas.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »